Thajsko


V Bangkoku pro většinu návštěvníků začíná pohodlná dovolená nebo dobrodružné cestování po Thajsku.Je křižovatkou cest.My jsme zde relaxovali před nejsvatějším budhistickým chrámem Wat Phra Kaew.
V okolí Bangkoku je několik míst, kde lze vyrazit pohodlně na jednodenní výlety. Jedním z nich je starobylé město Ayutthaya,plné úžasných,věkem poznamenaných chrámových komplexů a ruin.
Jeden z mnoha dalších chrámů v Ayutthya, kde jsme byli z prohlídky nadšeni, přestože venku bylo 36 stupňů ve stínu.
Nejkrásnější stavbu v Thajsku jsme nalezli na dálném severu. Bílý chrám se třpytil na slunci a zrcadlil se na hladině čistého jezírka, plném barevných ryb.
Zlatý trojúhelník je z minulosti nechvalně proslulá oblast pěstováním opia a divokých bojů, která se dnes proměnila spíše v turistickou oblast,kde se o všem můžete dozvědět v místním muzeu.
Severní Thajsko je plné hor, hlubokých džunglí, vodopádů a místního obyvatelstva žijícího tradičním způsobem života.
V džunglích jihovýchodní Asie narazíte na gigantické stromy, které u země dosahují rozměrů téměř srovnatelných jako u severoamerické sekvoje.
Mačeta je nepostradatelnou výbavou každého místního domorodce žijícího v džungli.
Během našeho putování po severu, jsme překvapivě narazili na kryté údolí, na jehož svazích se nacházely krásné čajové plantáže.
Na thajském venkově jsou k vidění i plantáže s ananasem, banány a dalším rozličným tropickým ovocem...
...a taky mnoha pestrobarevnými květinami.
Během místních slavností a svátků je nejlepší příležitost zažít atmosféru různých budhistických "rituálů" včetně prohlídky tradičních tanců a poslechu hudby.
Během naší cesty na nejvyšší vrchol Thajska jsme se zastavili v krásných zahradách u chrámu Naphamethinidon.
Ze svahů pod nejvyšším vrcholem Thajska Doi Inthanon, padá několik krásných vodopádů. Toto je jeden z nich.
Pokud milujete slony a toužíte se na nich projet a dozvědět se o nich více,Thajsko je pro vás jednou z nejlepších zemí na světě.Zde se s námi sloni museli brodit místy dost hlubokou řekou.
Ačkoli nejlepší místa, kde můžete poznat slony, jsou v džunglích na severu, běžně se s nimi setkáte i v turistických oblastech, na plážích a ostrovech na jihu.
Krásné a tajuplné místo Sukhothai je další starobylé město,které stojí za návštěvu.Výhodou je,že zde už není tolik turistů jako v okolí Bangkoku a budete mít tak na prohlídku mnohem větší klid.
Jih Thajska je plný ostrovů a nekonečných pláží s čistým a teplým mořem, kde míří většina turistů za zábavou, nebo naopak klidem.
Na hlavní a nejznámější ostrovy vás převezou pravidelné lodní spoje.
Na ty menší, nebo méně známé, se musíte dopravit na malé, původně rybářské loďce, které jsou však dnes v atraktivních oblastech využívány jako loďky pro turisty.
Thajské pobřeží je velmi různorodé. Od divokého skalnatého pobřeží, přes pláže s oblázky, škeblemi, žlutým pískem...
...až po klasické, pro mnohé nejhezčí pláže s bílým pískem, lemovaným sytě zbarveným průzračným mořem.
Kokosové palmy celkovou atmosféru tropického "ráje" ještě podtrhují.
Městečko Krabi je vynikající základnou k výletům jak na okolní ostrovy, tak výpravy do vnitrozemí.
Další zajímavostí, která zkrášluje jižní Thajsko, jsou vápencové skály mnoha tvarů, vyrůstající jak z moře, tak na pevnině. V mnoha z nich se nacházejí hluboké jeskyně.
Přestože na většinu z nich se nedostanete skrze hustý neproniknutelný porost,na své si přijdou jak horolezci, tak turisti.Zde se můžete "vyškrábat" na vrchol po 1237 schodech.Výhled stojí za to
"Velký Budha" je nejzajímavějším budhistickým chrámem na ostrově Ko Samui.
Ostrov Ko Phi Phi a jeho okolí bylo před 18lety liduprázdné, překrásné místo.Dnes je zde hotel na hotelu,tisíce se hemžících turistů,ruch a busines.Při pohledu odsud dolů mně po tváři stékaly slzy
Z chudých rybářů, přežívajících před 20ti lety doslova ze dne na den a ochotných se s vámi rozdělit o to poslední co měli, se dnes stali nenasytní "lovci" turistů,toužících vám sáhnout hluboko do kapsy.
Ale přesto všechno si můžete i dnes najít v Thajsku to svoje osamělé místo v "ráji", kde můžete spokojeně žít jako Robinson.
Po teplé slané koupeli v moři, nebo po náročném treku v džungli, se můžete schladit v tůních pod krásnými vodopády ve vnitrozemí.
Časná rána a večery jsou ideální k rozjímání, odpočinku a načerpání rozumných názorů a pozitivní nálady, ze které budete později těžit a kterou můžete následně předávat dál.