Cestovatelské, zeměpisné a historické přednášky s promítáním


Nabízím cestovatelské, zeměpisné a historické přednášky s promítáním fotografií a videa pro jakékoli organizace a nezávislé skupiny.

 

Cestovatelské přednášky – jedná se o univerzální přednášky pro širokou veřejnost, určené jak pro cestovatele a dobrodruhy hledající informace, tak pro kohokoli, kdo se o cestování zajímá.

 

Zeměpisné přednášky – určené zejména pro školy, které mají za cíl pomoci učitelům zpestřit jejich hodiny zeměpisu a zajímavou formou žákům a studentům sdělit informace a fakta o naší planetě.

 

Historické přednášky – zaměřené zatím jen na biblickou historii, tedy na země, kde se v minulosti odehrávaly biblické příběhy. Jedná se o Řecko, Turecko a zejména o Blízký východ – Izrael, Jordánsko, Sýrie, Libanon a také Írán a Egypt. Na těchto přednáškách promítám obrázky ze starých biblických míst, která jsem navštívil. Popisuji jejich historické pozadí s příběhy, které jsou podložené nejen samotnou Biblí, ale i moderními archeologickými nálezy.

 

Celou atmosféru hezky dokreslují fotografie promítané na plátno, občas za doprovodu tradiční hudby, která je charakteristická pro danou oblast. Obrázky a informace ještě obohacuje dobrodružný, poutavý a zábavný příběh, který jsem na cestě prožil.

 

Přednášky jsou určené pro:

- ZŠ (pro první i druhý stupeň), Gymnázia, Střední školy a odborné učiliště...

- Města, městské knihovny, muzea a jiné kulturní akce

- Domy dětí a mládeže, dětské domovy

- Kluby cestovatelů

- Kluby důchodců

- Lázně

- Firmy

- Individuální skupiny (rodinné akce, skupina přátel apod.)

 

Pořádám přednášky ze zemí, které jsem osobně procestoval a měl je tak možnost lépe poznat. Příběhy a zážitky které popisuji, jsou skutečně prožité na mých cestách na vlastní pěst.

Témata se dají jakkoli kombinovat, mohu udělat přednášku o konkrétní malé oblasti v některé zemi, nebo o jednom státu, či jakýsi mix (přehled toho nejlepšího) z jednotlivých kontinentů (čehož hojně využívají zejména školy probírající jednotlivé světadíly).

Kompletní přehled všech zemí, kde jsem již byl a ze kterých jsem schopný udělat přednášku, najdete na stránce : seznam navštívených zemí.

Délka přednášek je individuální, záleží na dohodě, nejčastěji se však jedná o jeden a půl až dvouhodinové prezentace pro veřejnost. Na školách jsou prezentace v délce jedné vyučovací hodiny pro první stupeň ZŠ. Pro druhý stupeň ZŠ a na všech středních školách se potom jedná o dvě nebo tři vyučovací hodiny (dle domluvy).

 

Vaše nabídky, nebo dotazy pište prosím na e-mail marcoemperador@seznam.cz

nebo volejte: mobil +420 608 552670